Nalaten aan uw eigen gemeente
In de media hebt u het wellicht gehoord of gezien. Er is veel aandacht voor het nalaten van
een erfenis aan goede doelen zoals KWF, concertgebouw en allerlei andere goede doelen.
Als u toch overweegt om in uw nalatenschap een goed doel op te nemen, dan zou dat ook
uw kerk, uw eigen Protestantse Gemeente Oosterhout kunnen zijn. Zo draagt u na het
overlijden nog bij aan de toekomst van de Protestantse Gemeente in Oosterhout.
Hoe kunt u nalaten aan de Protestantse Gemeente Oosterhout?
U moet de nalatenschap beschrijven bij een notaris via een testament. Een handgeschreven
codicil volstaat niet. Bespreek uw wensen altijd met een notaris. De notaris kan u wijzen wat de mogelijkheden zijn. Er zijn in hoofdlijnen twee mogelijkheden.
- De eerste: De Protestantse Gemeente Oosterhout (PGO) wordt erfgenaam.
- Als tweede: U legateert aan de PGO.
In het kort komt het hierop neer.
- Als (mede) erfgenaam heeft de PGO alleen of samen met andere erfgenamen recht
op de gehele nalatenschap. De erfgenamen inclusief de PGO erven dan de totale baten en schulden. Per saldo kan er een bate of een schuld overblijven. Om niet aansprakelijkheid te worden van een niet overzienbare schuld zal de PGO in de praktijk de erfenis zoals dat heet ‘beneficiair’ aanvaarden. - Een legaat kan een geldbedrag zijn, zoals omschreven in de nalatenschap. U kunt een goed, bijvoorbeeld een huis, een effectenportefeuille of een waardevol voorwerp, zoals een schilderij, legateren. Een legaat wordt in het testament vastgelegd. Omdat dit een vast omschreven bedrag of goed is, wordt het uitgekeerd. Er wordt geen voorbehoud gemaakt.
Wij kunnen ons voorstellen dat dit onderwerp vragen oproept en dat voordat u naar de notaris gaat de nalatenschap met uw kinderen of anderen wilt bespreken. Wij van het college van kerkrentmeesters willen u, als u dat wilt, daar ook in begeleiden.
De landelijke kerk heeft een brochure uitgebracht. Deze brochure ligt in de folderstandaard in de gang tussen de kerk en de Beuk. Deze uitgebreide folder is ook te bestellen via de volgende link https://protestantsekerk.nl/over-ons/aanvraag-brochure-nalatenschappen/
Als u een vertrouwelijk gesprek met een van de kerkrentmeesters wenst, dan kunnen wij deze brochure meebrengen. Overleg met anderen en denk er maar rustig over na.
Namens het College van Kerkrentmeesters, Anton van Gaalen