Iona-viering 8 maart
Het eiland Iona, gelegen aan de westkust van Schotland, is een bijzondere en mystieke plek.
De Keltisch-christelijke spiritualiteit heeft haar oorsprong in 563 na Christus. In dat jaar landt de Ierse monnik Columba met twaalf volgelingen op het zuidelijke strand van Iona. Zij bouwen een klooster dat vrij snel de spil wordt van de verbreiding van het christelijk geloof in Schotland en Noord-Engeland. Het geloof kenmerkt zich door Keltische invloeden.
De Iona Community is opgericht tijdens de crisis 1928-1938. In combinatie met de restauratie van de abdij op Iona werd in die jaren gebouwd aan bezieling, gemeenschap en inzet voor de wereld. Tijdens vieringen worden mensen daarop aangesproken.
Iona trekt oecumenische christenen uit alle landen, van alle gezindten en alle leeftijden om kennis te maken met de Keltisch-christelijke spiritualiteit van het bijzondere Schotse eiland.
Op zondag 8 maart om 16.00 uur is de Iona-viering m.m.v. Multiple Voice o.l.v. René Dentro. De viering heeft als uitgangspunt de Lofzang van Maria.
Aansluitend aan de dienst zullen we gezamenlijk een eenvoudige maaltijd eten. We zoeken daarvoor mensen die een pan soep willen maken en mensen die de soep op willen warmen en inschenken. Als u soep wilt maken, kunt u dat aan mij laten weten en als u die zondag wilt helpen, kunt u dat ook aan mij doorgeven.
ds. Bernadette de Groot
